Prison Break

Abisi cinayetten haksız yere suçlu bulununca bir yapı mühendisi, kardeşini kötü bir namı olan Fox River Eyalet Hapishanesi’nden kaçırmaya karar verir.

Başroldekiler:Wentworth Miller,Dominic Purcell,Amaury Nolasco

Yaratıcılar:Paul Scheuring

Çıkış yılı: 2005
Abisini hapisten kaçırmaya kararlı olan bir yapı mühendisi, tutuklanıp hapishane planını gizlice içeri sokmak için bir bankayı soyar.

1. Pilot Bölüm 44DK

İnşaat mühendisi Michael Scofield, komploya uğradığını söyleyen idam cezası mahkumu ağabeyi için bir kaçış planı yapabilmek amacıyla kendini hapse attırır.

2. Allen 44DK

Michael iki şeyi elde etmeye çalışır: diyabet testinin pozitif çıkmasını sağlayacak bir ilaç ve kaçış planında kullanabileceği büyük bir cıvata.

3. Test 44DK

Michael, Abruzzi ve Sucre’yi planına dâhil etmekte sorun yaşar. Bu sırada, Lincoln idamına ailesinden birinin katılması ihtimalini düşünür.

4. Tatlı Zehir 44DK

Michael, kaçış planında kullanmak için birtakım yakıcı kimyasallar ele geçirir. Yeni hücre arkadaşı Haywire, Michael’ın dövmesinden çok etkilenir.

5. English, Fitz veya Percy 44DK

Kellerman ve Hale, Michael’ın transfer edilmesi için bastırır. Michael ise kaçış planının ilk bölümünü test etmek için transferi geciktirir.

6. İsyanlar, Delikler ve Şeytan: Kısım 1 44DK

Michael’ın çalışmak için zaman kazanmak adına koğuşun kilitlenmesini sağlama planı, büyük bir isyana neden olur. Kellerman, Lincoln’ı öldürmesi için bir mahkumla anlaşır.

7. İsyanlar, Delikler ve Şeytan: Kısım 2 43DK

Hapishane isyanı sırasında Michael Sara’yı kurtarırken kiralık katil, Lincoln’ı öldürmeye çalışır. Bellick, valiyle konuşmak için Müdür Pope’a karşı gelir.

8. Westmoreland 44DK

Michael, gardiyanların teneffüs odasının bulunduğu binaya nasıl tünel açacağını bulmaya çalışırken Kellerman ve Hale, Veronica ve LJ’i öldürmeye kalkışır.

9. Tweener 44DK

T-Bag bir kölesini kaybeder ve bir başka köleyi hedef alır. Bu sırada Abruzzi’nin hapishane hiyerarşisinde kıdem kaybetmesi, kaçış planını riske atar.

10. El Becerisi 44DK

Çalışma ekibinin kontrolünü yeniden sağlamak ve kaçma şanslarını canlandırmak isteyen Abruzzi, Fibonacci’nin nerede olduğunu Falzone’a söylemesi için Michael’ı ikna eder.

11. Ve 7 Kişi Kaldı 44DK

Michael, grubunun kaçmak için ne kadar vakti olacağını anlamak için bir cihaz geliştirir. Westmoreland, kaçış ekibine katılır.

12. Bir Kişi Fazla 43DK

Lincoln, gruptan birinin geride kalması gerekeceği konusunda Michael’ı uyarır. Daha sonra Abruzzi, T-Bag’i gruptan ayrılmazsa öldürmekle tehdit eder.

13. Tünelin Ucu 44DK

Lincoln’ın idam günü yaklaşırken Michael planı uygulamaya koyar. Diğer taraftan, Kellerman Hale ile yüzleşir ve Veronica basına bir açıklama yapar.

14. Fare 44DK

Michael elektrikli sandalyenin kablolarını değiştirerek Lincoln’ın idamını geciktirmeye çalışırken Veronica ve Nick, Steadman’ın mezarını açtırmaya çalışır.

15. Yeni Bir Yol 44DK

Hakim’in Steadman’ın mezarının açılmasına ilişkin kararı, Lincoln’a zaman kazandırır. Sucre, Michael’ın revire giden yeni yolu doğrulamasına yardım eder.

16. Kardeşimin Koruyucusu 44DK

Mahkumlar Michael, Lincoln, Sucre, C-Note ve T-Bag’in nasıl hapse düştüğü ve Sara’nın burada çalışmaya nasıl başladığı, geriye dönüşlerle anlatılır.

17. J-Cat 44DK

Michael, tek kişilik hücreye atılır. Bu sırada Sucre, gardiyanların teneffüs odasındaki kaçış deliğini kapatır.

18. Blöf 44DK

Michael, Haywire’ın dövmenin eksik kısmını hatırlamasını sağlamaya çalışırken diğer ekip üyeleri Bellick’in Michael ve Sucre’nin hücresine başkasını almasını önlemelidir.

19. Anahtar 44DK

Michael, revirin anahtarını Sara’dan nasıl alacağını bulmaya çalışır. Bu sırada Lincoln, hayatını mahveden olaylarda babasının rolünü öğrenir.

20. Bu Gece 43DK

Kaçış deliğinin keşfedilmesinin ardından, mahkumlar artık kaçışı gerçekleştirmelidir. Ancak 24 saat gözetim altında olan Lincoln’ın geride bırakılması gerekebilir.

21. Gidelim 44DK

Michael, Pope’u Lincoln’ı hapishane revirine göndermesi için zorladıktan sonra, kaçaklar Sara’nın kilitli olmayan ofisine sağ salim varmayı başarır.

22. Uçuş 43DK

Kaçışın öğrenilmesiyle, Bellick kaçaklar için büyük bir insan avı başlatır. Bu sırada başkan yardımcısı, şoke edici bir güç gösterisinde bulunur.

Oyuncu Kadrosu
Wentworth Miller
Dominic Purcell
Amaury Nolasco
Robert Knepper
Sarah Wayne Callies
Wade Williams
William Fichtner
Paul Adelstein
Marshall Allman

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.